Voorbeschouwing SV Deurne 1 - R.K.V.V. Best Vooruit 1
12 mei 2008. Tweede pinksterdag. Voor de doorsnee Nederlander een willekeurige datum, maar voor menig Deurnenaar met een blauw-wit hart een dag die nog altijd in het geheugen gegrift staat. Een dag waarop bussen vol Deurnesupporters naar de regio Drechtsteden togen en op Sportpark Slobbengors geschiedenis werd geschreven. Mannen als Ronald Joosten, Wim Verbeek, Alain van den Besselaar, Jeroen van Oosterhout en vele anderen speelden zich die middag voorgoed in de annalen van de vereniging. Op bezoek bij VV Papendrecht stelde Deurne toen onder tropische omstandigheden op de laatste speeldag van het seizoen 2007-2008 de historische titel in de Hoofdklasse B veilig door met 0-2 te zegevieren. Doelpuntenmakers Maarten Vos en Falk Louwers gingen na afloop op de schouders, waarna het feest bij terugkomst in Deurne tot in de vroege uurtjes doorging.
Déjà vu
6587 dagen later dient zich opnieuw zo’n middag aan. Nu, op 25 mei 2026, lijkt de geschiedenis zichzelf te willen herhalen. Wederom is het tweede pinksterdag. Wederom leven onze Blauw-Witten toe naar een zinderende apotheose van het seizoen. Wederom gaat Deurne als koploper de laatste speelronde in. Wederom stijgt het kwik naar mediterrane proporties en heeft ons vaandelteam het lot volledig in eigen hand. Eén overwinning volstaat om de kroon te zetten op een prachtig seizoen, concurrent RKSV Nuenen definitief van zich af te schudden en terug te keren naar het niveau waar in 2015 helaas afscheid van werd genomen.
Nederlaag begin dit jaar
Om dit alles voor elkaar te krijgen, dient Best Vooruit te worden verslagen, en dat is allesbehalve een abc’tje. De ploeg van Theo van Geffen bracht Deurne namelijk bij de hervatting van de tweede seizoenshelft in januari de eerste competitienederlaag van het seizoen toe door in een doelpuntrijk affiche met 3-2 aan het langste eind te trekken.
Deurne begon in die wedstrijd sterk en kwam via een prima aanval verdiend op voorsprong na een fraaie kopbal van Stefan van der Werf, maar verzuimde daarna om door te drukken. Best Vooruit herpakte zich halverwege de eerste helft en draaide het duel in korte tijd om met twee treffers. Nog voor rust wisten de mannen van Frank Teeuwen wel terug te komen tot 2-2 via andermaal Van der Werf, maar vrijwel direct daarna volgde opnieuw een tegentreffer. In de tweede helft gingen onze Blauw-Witten verwoed op jacht naar de gelijkmaker en kregen ze ook een aantal mogelijkheden daartoe, maar die bleven jammer genoeg onbenut.
Huidige stand van zaken
Eén ding staat vast. Hoger dan de huidige vijfde plek kan Best Vooruit niet meer eindigen. Daarvoor is het gat van vijf punten met VV De Valk en GSV’28, respectievelijk de nummers vier en drie, te groot. Nummer zes RKSV Bekkerveld kan qua puntentotaal nog voorbij de Rood-Zwarten gaan en ook Bladella, momenteel zevende, kan op basis van een beter doelsaldo nog langszij komen. In theorie kan Best Vooruit dus nog naar de zevende plek zakken, zonder dat daar verdere consequenties aan verbonden zijn in de vorm van nacompetitie voor promotie of degradatie. Het duel met Deurne is daardoor uitsluitend nog van belang voor de definitieve eindklassering en om het seizoen met een positieve noot af te sluiten.
Dat perspectief tekende de verhoudingen in de slotfase van het seizoen al vooraf. Voorbije zondag kwam dat op Sportpark De Leemkuilen ook daadwerkelijk tot uiting tijdens de seizoensafsluiting voor eigen publiek. Waar de sportieve belangen voor Best Vooruit grotendeels waren uitgekristalliseerd en het enkel bij twee overwinningen in de laatste twee competitieronden nog een kansje op nacompetitie voor promotie had, lag dat bij tegenstander SV Someren anders in de strijd tegen (rechtstreekse) degradatie. De Somerenaren wonnen ruim met 0-5 en droegen hun directe degradatieplek daarmee over aan EFC. Daarnaast houdt Someren door deze driepunter zelfs uitzicht op het ontlopen van nacompetitie, mits in de slotwedstrijd tegen RKSV De Ster wordt gewonnen en naaste belager RKVV Volharding punten laat liggen op bezoek bij GSV’28.
Afscheid
Het enige hoogtepunt afgelopen weekend voor Best Vooruit was de publiekswissel voor routinier Roel van de Sande halverwege de tweede helft. Na een roemrijke carrière langs betaaldvoetbalclubs FC Eindhoven, TOP Oss/FC Oss, Helmond Sport en RKC Waalwijk, en vervolgens nog enkele jaren op prestatief niveau in het eerste elftal te hebben gespeeld, vindt Van de Sande het mooi geweest en voegt hij zich vanaf het nieuwe voetbalseizoen bij zijn kameraden van Best Vooruit 4.
Wie voorlopig nog niet aan stoppen denkt, is doelman Peter Strijbosch. De 24-jarige keeper keert komende zondag terug op vertrouwde bodem, nadat hij afgelopen zomer na drie seizoenen de overstap maakte van Deurne naar Best. Eerder dit seizoen moest hij in het onderlinge duel met zijn oud-ploeggenoten helaas nog geblesseerd toekijken, maar nu wacht eindelijk een weerzien met zijn voormalige ploegmakkers.
Moment van de waarheid
Waar de voorbije weken nog kon worden vooruitgeblikt op de komende wedstrijden, gaat die vlieger richting de laatste speelronde niet meer op en staat alles in het teken van het binnenhalen van de titel. De opdracht voor onze Blauw-Witten is helder geworden na het recente gelijkspel tegen Sportclub Susteren: drie punten! Alleen dan is de eerste plaats een feit, zonder afhankelijk te zijn van het resultaat van Nuenen op bezoek bij Boekel Sport. Het houdt het overzichtelijk, maar daarmee zeker niet eenvoudiger.
Met die wetenschap is de cirkel bijna rond. Wat begon met een knipoog naar 2008 en een herinnering aan de historische titel van toen, komt aanstaande pinkstermaandag tot ontknoping. Om af te sluiten met nog één laatste parallel. Toeval of niet, Bas Gösgens, architect van het kampioensteam van destijds, werd geboren op 20 juni. Huidig hoofdtrainer Frank Teeuwen volgt exact drie dagen later. Ook daarin lijken de lijnen tussen toen en nu wonderlijk dicht bij elkaar te liggen. Maandag rond de klok van half vijf zal blijken of al deze dwarsverbanden slechts aardige toevalligheden zijn geweest, of dat tweede pinksterdag opnieuw een gouden randje krijgt in de geschiedenis van SV Deurne.
Daarvoor kan de Deurnese aanhang zich opmaken voor een middag waarop zij opnieuw het verschil kan maken. De chemie tussen de supporters en de spelers op het veld leverde dit seizoen immers al vaker prachtige momenten op en gaf het elftal bij tijd en wijle vleugels om tot het gaatje te gaan. Precies die wisselwerking en energie vanaf de tribunes is nog één keer nodig. Kom dus in groten getale in blauw-wit naar De Kranenmortel en steun ons vaandelteam richting dat beslissende duwtje op weg naar het kampioenschap.
Het arbitrale trio vanuit de KNVB bestaat uit scheidsrechter Anne Greveling en zijn assistent-scheidsrechters Wout Schaeffers en Roy van Aken. Aanvang wedstrijd maandagmiddag is om 14:30 uur.
Tot dan!

